Prof. Elżbieta Sobiecka - nominacja profesorska

12-04-2024

Do grona naukowców z tytułem profesora nauk inżynieryjno – technicznych, związanych z Wydziałem Biotechnologii i Nauk o Żywności, dołączyła prof. Elżbieta Sobiecka. Tytuł otrzymała w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

Prof. Elżbieta Sobiecka jest absolwentką Politechniki Łódzkiej. Poza dyplomem ukończenia studiów (1996) na Wydziale Chemii Spożywczej i Biotechnologii (obecnie BiNoŻ), ma także tytuł magistra zarządzania (1997).

Prof. Elżbieta Sobiecka Prof. Elżbieta Sobiecka

foto: arch. prywatne

W 2001 r. otrzymała stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie technologii chemicznej, zaś 2015 r. stopień doktora habilitowanego także w tej dyscyplinie.

Zainteresowania naukowe prof. Elżbiety Sobieckiej obejmują zagadnienia z obszaru unieszkodliwiania niebezpiecznych odpadów przemysłowych metodami biologicznymi oraz fizykochemicznymi.

Więcej na stronie