Uroczyste otwarcie Alchemium

2021-09-20
Widok na Alchemium od strony kampusu
Jacek Szabela

„Alchemium-magia chemii jutra” to nowoczesny kompleks budynków dla Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Pierwszy z nich został uroczyście otwarty z udziałem znamienitych gości ze świata nauki i biznesu oraz parlamentarzystów i przedstawicieli władz samorządowych.

Dogonić marzenia

2021-09-20
Dziekan prof. Małgorzata Iwona Szynkowska-Jóźwik już urzęduje w nowym budynku "Alchemium"
Jacek Szabela

Najpierw były marzenia, później zaczęły pojawiać się szanse na ich spełnienie. Wreszcie przyszła dobra wiadomość, że inwestycja dla Wydziału Chemicznego otrzyma dofinansowanie. Powstały pierwsze koncepcje, a następnie projekt atrakcyjnie pokazany na wizualizacjach. Dzisiaj możemy już zatrzymać się przed wejściem do „Alchemium”, spojrzeć w górę na jego nowoczesną elewację i wejść do środka, gdzie wita nas przestronny hol, skąd można skierować się do miejsca, w którym chcemy się znaleźć.

ISD - czas na rozwój naukowy

2021-09-17
dr hab. inż. Agnieszka Ruppert, prof. PŁ
arch. prywatne

Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska (ISD) PŁ działa od 2 lat, kształcąc w języku angielskim studentów z całego świata. Społeczność ISD stanowi około 200 młodych naukowców realizujących prace doktorskie w formule standardowej, wdrożeniowej oraz projektowej. O działalności IDS mówi jej dyrektor, dr hab. inż. Agnieszka Ruppert, prof. PŁ.

Tydzień z matematyką i fizyką po raz jedenasty!

2021-09-15
Tydzień z matematyki i fizyki odbył się on line
Agnieszka Niedziałkowska

Wykładowcy Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ od 6 do 10 września przeprowadzili zajęcia dla uczniów pięciu liceów ogólnokształcących z terenu województwa łódzkiego, objętych przez Centrum patronatem. Tydzień z matematyką i fizyką odbył się po raz jedenasty!

Tworzą stereoskopowy film

2021-09-07
Kadr z filmu

Studenci informatyki pod opieką dr. hab. inż. Piotra Napieralskiego, prof. PŁ uczestniczą przy produkcji filmu krótkometrażowego zatytułowanego IN SIDE realizowanego przez Zespół Pracowni S3D – vnLAB Szkoły Filmowej w Łodzi. Współpraca z branżą filmową pozwala na zdobycie przez studentów umiejętności unikatowych na skalę kraju.

Charytatywny bieg

2021-09-07
Politechnika zorganizowała bieg po trasie biegnącej przez kampus uczelni
Jacek Szabela

Politechnika Łódzka wzorem lat ubiegłych wzięła udział w Poland Business Run, który z powodu pandemii odbył się w zmienionej formule. 5 września każdy mógł przebiec 4-kilometrową trasę w dogodnych godzinach i w dowolnym miejscu.