Wydarzenia

  Wspólnie dla rozwoju regionu

Członkowie Rady Gospodarczej Województwa Łódzkiego z władzami regionu
Michał Tuliński

Powstało istotne forum doradcze – Rada Gospodarcza Województwa Łódzkiego, której celem jest wspieranie samorządu w podejmowaniu decyzji wpływających na kierunki rozwoju regionu. W gronie trzydziestu ekspertów z różnych środowisk znalazł się rektor prof. Krzysztof Jóźwik, powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady.

 




  Kolejna faza realizacji projektu Tech2Link

Uczestnicy spotkania wraz z przedstawicielami Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości
arch. prywatne

Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości Politechniki Łódzkiej zorganizowało spotkanie konsorcjum realizującego projekt Tech2Link – Bridging the Gap: Technology Transfer Hubs Connecting Western Balkans Universities, Business and Society, finansowany w ramach programu Erasmus-LS. Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia współpracy w zakresie transferu technologii i współpracy środowiska akademickiego z biznesem.



  Wyróżnienie od Akademii Inżynierskiej w Polsce

Dr hab. inż. Ewa Korzeniewska z dyplomem AIP
arch. prywatne

Dr hab. inż. Ewa Korzeniewska, prof. PŁ, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, została przyjęta w poczet członków Akademii Inżynierskiej w Polsce (AIP) – elitarnego grona skupiającego najwybitniejszych przedstawicieli polskiej nauki i techniki.



  Ekspert z Politechniki Łódzkiej wyróżniony za innowacyjny system dla transportu drogowego

Radosław Gajewski
arch. prywatne

Logistyka drogowa to gałąź gospodarki szczególnie wrażliwa na wahania cen paliw, rygory środowiskowe oraz presję rynkową. W tym kontekście na znaczeniu zyskują innowacje, które łączą efektywność operacyjną z odpowiedzialnością klimatyczną. Za taki właśnie projekt dr Radosław Gajewski z Wydziału Organizacji i Zarządzania otrzymał Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego za rok 2024.



  Rewolucja w świecie przekąsek? Sukces chemików z PŁ

Mgr inż. Karol Tutek z symbolicznym czekiem – nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie Challenge Labs 2025
Karolina Miedzińska

Zaczęło się od pomysłu, który miał po prostu rozwiązać problem. Skończyło się... wygraną w prestiżowym ogólnopolskim konkursie i szansą na milionowe finansowanie. Zespół FitFormFunctiOn z udziałem naukowców z Politechniki Łódzkiej stworzył coś więcej niż tylko przekąskę – zaprojektował produkt, który może zmienić rynek funkcjonalnej żywności.

 




  Żeglarskie święto Politechniki Łódzkiej w Rogantach

Przygotowania do startu w regatach
arch. Klubu Żeglarskiego

W ostatnim tygodniu czerwca baza żeglarska Politechniki Łódzkiej w Rogantach gościła tradycyjne regaty, które w tym roku odbyły się w wyjątkowej oprawie – jako część obchodów 80-lecia uczelni. To wydarzenie, mające już wieloletnią tradycję, niezmiennie łączy sportową rywalizację z integracją akademickiego środowiska, w pięknej scenerii mazurskiej przyrody.

 



  Sukces naukowców z PŁ w Polskiej Akademii Nauk

Prof. Katarzyna Pernal i prof. Andrzej Bartoszewicz

26 czerwca, odbyły się wybory nowych członków rzeczywistych oraz członków korespondentów Polskiej Akademii Nauk. Do grona wybitnych uczonych, skupionych w najważniejszej instytucji naukowej w Polsce, dołączyła prof. dr hab. inż. Katarzyna Pernal z Instytutu Fizyki na Wydziale FTIMS Politechniki Łódzkiej, która została wybrana członkiem korespondentem PAN. Sukces odniósł również prof. dr hab. inż. Andrzej Bartoszewicz, dotychczasowy członek korespondent PAN, który w wyniku wyborów uzyskał status członka rzeczywistego.



  Warsztaty z inteligencji emocjonalnej

W czasie gry EQUNI
Marci Szmidt

Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ gościło inspirujące szkolenie „Ctrl+Alt+Empathy: Rebooting the Classroom with Emotional Intelligence”, które zgromadziło 10 nauczycieli i pracowników administracyjnych z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu w Groningen. Uczestnicy wydarzenia, które odbyło się w dniach 9–13 czerwca, wspólnie zgłębiali, jak empatia, otwartość na różnorodność i świadomość emocjonalna mogą pozytywnie wpływać na środowisko akademickie i jakość edukacji.