Wydarzenia

  Przedstawiciele Uniwersytetu Marmara na Politechnice Łódzkiej

2023-11-29
W rektoracie PŁ, od lewej: Nazmi Ekren, Oguzhan Gunduz, Iwona Staniec i Sema Gündüz
arch. autorki

Z wizytą, która odbyła się w ramach międzynarodowego projektu pt. Interdyscyplinarny Program Wspierania Przedsiębiorczości Uczelni (InterHEI) przyjechali do Politechniki Łódzkiej przedstawiciele Uniwersytetu Marmara w Stambule. Sema Gunduz, prof. Oğuzhan Gündüz oraz doc. Nazmi Ekren odwiedzili laboratoria na kilku wydziałach oraz w ICRI-BioM. Koordynator InterHEI ze strony PŁ dr inż. Iwona Staniec zaprezentowała infrastrukturę badawczą, która brała udział w RIC Academy realizowanej podczas projektu.
  Mapa drogowa dla miast bez rtęci

2023-11-29
Spotkanie uczestników projektu w Krakowie
arch. autora

W końcu listopada 2023 roku odbyło się dwudniowe spotkanie przedstawicieli władz Miasta Krakowa z członkami europejskiego konsorcjum realizującego projekt „Complex Awareness Raising and Behaviour Change for the Mercury-Free City Environment (LIFE MERCURY-FREE)”, czyli „życie bez rtęci".

 

 
  Strefa załadunku wiedzy

2023-11-23
Od lewej: doc. Marek Sekieta inicjator współpracy oraz HR Manager Dorota Wójcik i dyrektor Rafał Augustyniak z Geis PL
Jacek Szabela

Strefa Biznesu powiększyła się o kolejną salę, której patronem jest firma współpracująca z Wydziałem Organizacji i Zarządzania. Otwarcie pracowni, której wyposażenie sfinansowała firma Geis PL sp. z o.o. odbyło się z udziałem studentów, którym HR Manager Dorota Wójcik przedstawiła perspektywy praktyk i staży.

   Politechnika Łódzka w europejskim rankingu studiów inżynierskich EngiRank 2023!

2023-11-22
Budynek I DS
arch. Działu Promocji

W EngiRank 2023 - Institutional Ranking sklasyfikowano 225 uczelni, Politechnika Łódzka znalazła się na 86. pozycji w Europie oraz na 6. pozycji w Polsce (na 18 uczelni). W rankingu uwzględniono uczelnie zlokalizowane w 27 krajach Unii Europejskiej, koncentrując się na programach inżynierskich.  Poprawa jakości pracy laboratoriów

2023-11-21
Uczestnicy spotkania
Joanna Mnich

Kolejne spotkanie jakościowe, tym razem poświęcone doskonaleniu pracy laboratoriów zakładowych, jak każde z dotychczasowych, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony świata biznesu. Z zaproszenia Zakładu Jakości i Transferu Technologii Wydziału Organizacji i Zarządzania skorzystali przedstawiciele kilkunastu firm: Eko-Vit, PGE O/Elektrownia Bełchatów, Exteo, Veolia Energia, PPH Legs, ZMP Grot, GPR Sulfidowo, Browin, Tricomed, Sabert, SM Mlekpol, Polifarb-Łodź, Hitachi czy Ovovita.  PŁ w Tuluzie

2023-11-17
Dyskusje partnerów projektu
arch. projektu

W listopadzie uczestnicy projektu Erasmus+ EQUNI zebrali się w Tuluzie (Francja), aby podzielić się spostrzeżeniami, sukcesami i wyzwaniami z dotychczas zrealizowanych działań. Był to znaczący krok w rozwijaniu międzynarodowej współpracy w celu zwalczania dyskryminacji w świecie akademickim i promowania równości na europejskich uczelniach.

   Ulica Skorupki stała się ulicą-ogrodem!

2023-11-17
Na wprost wozowni pojawiły się ławeczki
Jacek Szabela

Na ul. ks. Ignacego Skorupki zakończyła się przebudowa zrealizowana dzięki projektowi „ZIELONY KAMPUS - Ogród na Skorupki” zgłoszonemu przez społeczność akademicką naszej uczelni do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prace były prowadzone na odcinku od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego.

   Laboratoria o światowych standardach

2023-11-13
Umowę podpisali rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik i prezes Zrządu firmy WITKO Sławomir Witkowski
Jacek Szabela

Wspólne działania na rzecz rozwoju i edukacji studentów oraz podejmowanie prac badawczo-rozwojowych to zasadnicze cele współpracy Politechniki Łódzkiej z firmą WITKO sp. z o.o. Dokument określający ramy tej współpracy podpisał rektor prof. Krzysztof Jóźwik i prezes Zarządu Sławomir Witkowski.