Studenci

  Wirtualny kompozytor muzyki

2021-04-12
logo projektu

Ewa Kłapcińska, Wiktor Kania i Mateusz Groblewski z Politechniki Łódzkiej zajęli pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie studenckim „Black Sea Science 2021”.  Zaprezentowali w nim aplikację FriML, która jest wirtualnym kompozytorem muzyki opartym na uczeniu maszynowym. Laureaci są studentami informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.  Cenne rady specjalistów

2021-04-06
Amazon Innovation Room w IFE to jeden z przykładów współracy firmy i PŁ
Małgorzata Jakubowicz

Studenci ze wszystkich lat studiów na kierunku Gestion et Technologie wzięli udział w ciekawych zajęciach dotyczących ich przyszłego życia zawodowego. Warsztaty „Zatrudnialność i orientacja zawodowa” zaoferowane przez francuską firmę doradczą Kresko Solution wpisały się idealnie w temat dotyczący potrzeb obecnego rynku pracy. Realizacja zajęć została wsparta przez Agence Universitaire de la Francophonie, z którą współpracę nawiązała dyrektor CWM, dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ.

   Dyplomy z paszportem na przyszłość

2021-03-30
Obrony odbyły się oczywiście online
arch. autora

Politechnika Łódzka wraz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp z o.o. zakończyły pierwszy cykl studiów na kierunku mechatronika, umożliwiający już w trakcie kształcenia zdobycie doświadczenia zawodowego bezpośrednio w firmie. Pierwsze obrony prac dyplomowych inżynierskich potwierdziły zalety i celowość dualnej edukacji prowadzonej we współpracy z firmą.

   Intelligent Hives w finale Microsoft Imagine Cup

2021-03-19
Urządzenie Inteligentne Ule
arch. projektu

Międzynarodowy konkurs Microsoft Imagine Cup to wydarzenie gromadzące tysiące fanów z całego świata. Sukces w rywalizacji jest nadzieją na rozwój i doskonalenie zgłoszonego projektu oraz impulsem do dalszej kariery. Tegoroczna 19. edycja, mimo zdalnej formy, zgromadziła setki zespołów z całego świata. Do finału zakwalifikowało się 38 projektów, w tym jeden z Polski, prowadzony przez studentów i doktorantów Politechniki Łódzkiej.

   Miasto wspiera projekty z PŁ

2021-02-23
Wiceprezydent Adam Pustelnik gratulował zwyciężcom konkursu
źródło:UMŁ

W konkursie „Łódź Naukowa, Łódź akademicka 2021” w gronie laureatów znalazły się cztery projekty prowadzone w Politechnice Łódzkiej. Urząd Miasta Łodzi przyznał dotacje o łącznej wartości 250 tys. zł dla 15 projektów wybranych spośród 52 zgłoszeń.

   Monitorowanie zdrowia zwierząt

2021-02-17
Łukasz Adamek (po lewej) i Paweł Kielanowski z urządzeniem ThermoEye
Przemysław Sękalski

Poznaliśmy wyniki konkursu Student - Wynalazca. W gronie laureatów są doktoranci z Politechniki Łódzkiej, których patent dotyczy monitorowania temperatury zwierząt.

Konkurs jest organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską dla młodych twórców, którzy w już w czasie studiów zostali autorami lub współautorami opatentowanego wynalazku. W tegorocznej 11. już edycji wyróżnienie otrzymali Paweł Kielanowski i Łukasz Adamek, absolwenci Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki naszej alma mater.  Politechnika Fashion Show

2021-02-10
Kolekcja Aleksandry Jędruch nagrodzona Grand Prix

Studenci kierunku wzornictwo przygotowali pod kierunkiem promotorów swoje dyplomowe kolekcje licencjackie. Ich urok, a także  pomysłowość i wyobraźnię ich autorów można było podziwiać na pokazie zatytułowanym Politechnika Fashion Show i zaprezentowanym na stronach Politechniki Łódzkiej oraz w mediach społecznościowych. Efektowne widowisko przygotowali dyplomanci i ich promotorzy.  Aplikacje pomocne w czasach epidemii

2021-02-08
Aplikacja, która zwycięzyła w konkursie

Przedstawiciele międzynarodowych firm technologicznych Cybercom i TomTom wybrali najlepsze aplikacje mobilne studentów informatyki Politechniki Łódzkiej. Celem projektów realizowanych w toku studiów miała być ich użyteczność i możliwość wspomagania społeczeństwa w sytuacji zagrożenia epidemicznego.

   Inżynier, zawód przyszłości

2021-02-01
Uczestnicy kolejne edycji FAMI
Jacek Szabela

Projekt Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI) cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów łódzkich szkół średnich i podstawowych. W czwartej edycji udział bierze 30 uczniów ze szkół, w których promocja kultury frankofońskiej oraz nauka języka francuskiego są ważnym elementem programu nauczania.  Studenci wyróżnili

2021-02-01
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło sie online

Studenci wybrali Najlepszego Nauczyciela Roku 2019/2020. W czasie gali, która odbyła się online nie zabrakło wzruszeń i zaskoczenia otrzymanym tytułem.

- Czas pandemii pokazał nam wielkie zaangażowanie nauczycieli akademickich w ich pracę. Coroczna organizacja konkursu o tytuł najlepszych dydaktyków daje nam ogromną radość i jest formą podziękowania za zaangażowanie i nieocenioną pomoc dla naszego zawodowego rozwoju  – mówi Julia Chojnacka, przewodnicząca Samorządu Studenckiego organizującego wybory.

Grono widzów zebranych przed ekranami kolejno poznawało zwycięzców na poszczególnych wydziałach, którzy ostatecznie zostali wybrani z najlepszego trio nominowanego do tytułu.