Studenci

  Cenne praktyki

2023-11-30
Studenci zainteresowani praktykami
Anna Adamik

Wydział Organizacji i Zarządzania PŁ inauguruje kolejną edycję Programów Diamentowej, Bursztynowej i Szmaragdowej Praktyki. Są to praktyki dla studentów ostatnich lat kierunków inżynierskich o wydłużonych okresach praktyk: inżynieria zarządzania, logistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz IBP.

 
  Nagrody za pracę dyplomową studenta architektury

2023-11-21
Fragment nagrodzonej pracy. Autor inż. arch. Adam Miziołek, promotor dr inż. arch. Anna Aneta Tomczak

Student kierunku architektura w Instytucie Architektury i Urbanistyki na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ został laureatem Konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii oraz laureatem Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w edycji 2023.

 
  AI nie ma dla nich tajemnic

2023-11-07
Studenci zaprezentowali projekty z zakresu zastosowan AI
Ewa Chojnacka

Sześć zespołów studenckich z kierunku sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe zaprezentowało efekty swoich innowacyjnych, często zaskakujących projektów zrealizowanych na zajęciach. Ich prace udowodniły, że nie zmarnowali czasu, mają wiedzę i bardzo dobrze poruszają się w świecie AI, tworząc projekty z potencjałem na ich komercjalizację lub dalszy rozwój.

   Człowiek, technologia i zrównoważony rozwój

2023-10-03
Szkoła letania Engineering Visions - w czasie zajęć
Dariusz Witkowski

W sierpniu i wrześniu sześć międzynarodowych zespołów Szkoły Letniej Engineering Visions pracowało nad propozycjami rozwiązań problemów lokalnych firm: Veolia Łódź, Geberit Ozoków, Borg Automotive ze Zdunskiej Woli oraz WDX ze Zgierza.

   Raptorsi na podium w Kanadzie

2023-08-17
Przed wejściem do bazy zawodów
arch. organizatorów

Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej po raz kolejny udowodniła, że potrafi budować łaziki marsjańskie i mierzyć się z zadaniami, jakie być może spotkają kolonistów pozaziemskiej planety. Z bardzo wymagających pod każdym względem zawodów Canadian International Rover Challenge zespół powrócił z trzecią nagrodą.  Najlepsze prace dyplomowe z chemii

2023-08-11
Od lewej: rektor prof. Krzysztof Jóźwik, mgr inż. Aleksander Kucharek, mgr inż. Katarzyna Zielińska, dziekan prof. Małgorzata I. Szynkowska-Jóźwik i prodziekan dr hab. inż. Izabela Witońska prof. PŁ
Andrzej Żarczyński

W tegorocznym konkursie Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (OŁ SITPChem) nagrodzono najlepsze prace dyplomowe z obszaru chemii obronione w roku akademickim 2021/2022. Ich autorami są absolwenci Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej.  Polsko-francuskie wizyty studentów

2023-08-08
W czasie warsztatu prowadzonego przez Virginie Girault w im&ma w Chalons en Champagne, Francja
Anna Gryszkiewicz

Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ dzięki wsparciu NAWA Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, w ramach programu „Partnerstwa Strategiczne”, realizuje nowy etap projektu „ActiveD2–Active Double Degree - Wdrożenie modelu studiów wspólnych opartego na aktywnych metodach kształcenia i uczenia się”. Jednym z zadań są wizyty studyjne, w czasie których studenci naszej uczelni prowadzą we Francji audyty procesowe i technologiczne, a studenci uczelni partnerskiej in&ma (École Supérieure de la Performance) odwiedzają firmy w Polsce. Zrealizowano już dwa z czterech wyjazdów zaplanowanych w projekcie.