Rozmaitości

  Na podium Pucharu AZS w Squasha

2023-11-27
Prof. Tomasz Czyszanowski, Milena Terka i Grzegorz Brochocki
arch. autorki

W ostatni weekend listopada w Katowicach odbyła się druga edycja Pucharu AZS w Squasha. Reprezentacja Politechniki Łódzkiej w składzie: prof. Tomasz Czyszanowski - Wydział Fizyki Technicznej oraz studenci Milena Terka - Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska i Grzegorz Brochocki - Centrum Kształcenia Międzynarodowego zajęła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za Politechniką Śląską (2) oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym (1).
  Fajne zawody zimowego pływania

2023-11-09
Uczestnicy zawodów
arch. autorki

Zimno i Fajnie to pierwsze zawody z cyklu Zimowego Pływania, które odbyły się na basenie zewnętrznym Aquaparku Fala. W tym roku Polskie Stowarzyszenie Pływania na Wodach Otwartych prowadzone przez Aleksandrę Bednarek oraz Fundacja Płyńmy Razem prowadzona przez Aleksandrę Wasilewską zorganizowały już 2 edycję zawodów.

Na oficjalnym otwarciu nie zabrakło partnerów wydarzenia prezesa Aquaparku Fala Krzysztofa Babija, dyrektora Wydziału Sportu w Łodzi Marka Kondraciuka  i prof. Krzysztofa Jóźwika, rektora Politechniki Łódzkiej.

   Wspomnienie - Prof. dr hab. inż. Izabella Krucińska (1953-2023)

2023-06-30
Prof. Izabella Krucińska
Jacek Szabela

28 maja 2023 roku odeszła od nas Profesor Izabella Krucińska wspaniała Uczona, wybitny włókiennik, ceniony specjalista w zakresie metrologii włókienniczej, towaroznawstwa i inżynierii materiałowej. Była wzorem rzetelnej postawy naukowej i pasji badawczej, realizowanej z oddaniem dla dobra naszej Uczelni. Była też szanowanym nauczycielem akademickim, wychowała wiele roczników badaczy i studentów. W latach 2002-2008 pełniła funkcję dziekana Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Była dyrektorem Instytutu Materiałoznawstwa Tekstyliów i Kompozytów Polimerowych.
  Wicemistrzowie na piasku

2023-06-23
Wicemistrzowie Polski, od lewej Maciej Kaszewiak i Miłosz Kruk
Piotr Piotrowski

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji Politechniki Łódzkiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Nasi zawodnicy Maciej Kaszewiak, student z Wydziału Organizacji i Zarządzania i Miłosz Kruk, student z Wydziału Chemicznego zdobyli tytuł wicemistrza Polski. Trenerem zawodników jest mgr Piotr Piotrowski z Centrum Sportu PŁ.

   Miasto nadziei i niepewności

2023-06-21
Dr Marta Miaskowska zaprezentowała film dokumentalny opowiadający o stolicy Bangladeszu
Jacek Szabela

Ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury” gościło - jak zawsze - w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. Tym razem jednak to miejsce stało się prawdziwą salą kinową. Wszystko za sprawą pokazu filmu dokumentalnego „Wheels of Hope - W drodze po nadzieję”. Ten niezwykły obraz opowiada o stolicy Bangladeszu - Dhace i powstał pod kierunkiem dr Marty Miaskowskiej z Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ, w ramach współpracy z Daffodil International University.