Sprawdzą swoje umiejętności z angielskiego, także technicznego

05-03-2024

Będzie to już V edycja Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich. W roku szkolnym 2023/2024 Olimpiada promuje treści z zastosowaniem języka specjalistycznego związanego z szeroko pojętą branżą budowlaną, architektoniczną i ochroną środowiska. Jest ona adresowana do uczniów i nauczycieli w całej Polsce. W tej chwili (4 marca) nauczyciele z 65 placówek zgłosili około 1500 uczniów.

Nadrzędnym celem Olimpiady jest rozwijanie pasji i kształtowanie umiejętności zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor PŁ oraz Dziekan Wydziału BAIŚ.

Lektorzy i lektorki Centrum Językowego Politechniki Łódzkiej, podejmując tę edukacyjną inicjatywę pragną rozwijać i poszerzać wśród uczniów zainteresowanie językiem angielskim, dodatkowo kładąc nacisk na podniesienie poziomu wiedzy z języka technicznego. Uczniowie przystępujący do Olimpiady będą lepiej przygotowani uczniów do dalszego kształcenia w szkołach wyższych. Tegoroczna tematyka ma promować odpowiedzialność społeczną i zrównoważony rozwój na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Wartością dodaną związaną z organizacją Olimpiady jest rozszerzenie współpracy nauczycieli akademickich z nauczycielami szkół średnich w procesie kształcenia i wychowania młodzieży.

Motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest

„Z nami zaprojektuj i zbuduj swoją przyszłość z językiem angielskim”.

Olimpiada jest organizowana w dwóch etapach. Pierwszy etap przeprowadzany w szkołach odbędzie się 15 marca 2024. Drugi etap, będący już finałem, zaplanowano 12 kwietnia 2024 w Centrum Językowym PŁ.

Organizatorzy liczą na zainteresowanie Olimpiadą wśród potencjalnych kandydatów na studia w Politechnice Łódzkiej.

Film z przebiegu V Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich