Strefa Biznesu - otwarcie nowej siedziby Wydziału OiZ

26-09-2022

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału nazwanej Strefa Biznesu, zlokalizowanej w zmodernizowanym budynku B17, odbyło się 22 września. Jak podkreśla dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska – Strefa Biznesu będzie miejscem owocnej pracy, gdzie w przyjaznej atmosferze będziemy świętować wiele kolejnych sukcesów Wydziału.

W uroczystości wzięło udział prawie 200 osób z całej Polski, w tym władze Politechniki Łódzkiej.

Dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska jest dumna ze osiągnięć wydziału i nowej siedziby Dziekan prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska jest dumna ze osiągnięć wydziału i nowej siedziby

foto: Jacek Szabela

Uroczystości rozpoczęto powitaniem gości i przemówieniami.

Obecni byli też rektorzy i prorektorzy innych uczelni (m.in. UJ, SGH, UE we Wrocławiu, UE w Katowicach), dziekani i prodziekani zaprzyjaźnionych wydziałów reprezentujących nauki o zarządzaniu i jakości, członkowie Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN oraz liczne grono reprezentujące świat biznesu i firmy współpracujące z Wydziałem. Gratulacje składał też Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński oraz Andrzej Górczyński przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, który współfinansował modernizację budynku

Goscie uroczystości Goscie uroczystości

foto: Jacek Szabela

Pani dziekan przybliżyła zgromadzonym działalność naukową, dydaktyczną i biznesową Wydziału OiZ oraz liczne osiągnięcia pracowników i studentów. Zebrani mieli także okazję uczestniczyć w wirtualnym spacerze po nowych przestrzeniach.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali rektor prof. Krzysztof Jóźwik wraz z dziekan prof. Agnieszką Zakrzewską-Bielawską oraz wojewodą łódzkim Tobiaszam Bocheńskim i Andrzejem Górczyńskim, członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego.

Dyskusja o przyszłości

Uroczystości zwieńczył panel dyskusyjny „Od tradycji do nowoczesności - doświadczenia uczelni wyższych we współpracy z biznesem”, moderowany przez prof. Agnieszkę Zakrzewską-Bielawską.

Podczas dyskusji rektorzy i prorektorzy z całej Polski wraz z prezesami firm szukali odpowiedzi na pytania dotyczące ewolucji form współpracy uczelni z biznesem, preferowanych form takiej współpracy oraz szans i barier, jakie pojawiają się podczas realizacji wspólnych przedsięwzięć. Panel był okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami uczelni technicznych, uniwersytetów i uczelni ekonomicznych oraz do przedstawienia perspektywy, zarówno przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i handlowych.

Nowa siedziba

Na zakończenie uczestnicy uroczystości mogli zwiedzić nową siedzibę Wydziału.

Na powierzchni 3 270 m2 znajduje się 17 nowoczesnych sal dydaktyczno-seminaryjnych częściowo wyposażonych przez współpracujące z Wydziałem firmy, 2 sale konferencyjne oraz 24 biura pracowników naukowych i dydaktycznych, a także dziekanat i 20 pomieszczeń dla administracji.

Budynek został zrewitalizowany w ramach projektu „Głęboka termomodernizacja budynku Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji B-17 Politechniki Łódzkiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowity budżet inwestycji wyniósł 18,1 mln zł, z czego ponad 5,7 mln zł przekazał Urząd Marszałkowski w ramach funduszy UE.

Uroczystość otwarcia Strefy Biznesu była świętem społeczności Wydziału Organizacji i Zarządzania, ale także okazją do spotkania i dyskusji środowiska nauk zarządzania i jakości z całej Polski z przedstawicielami biznesu. Mamy nadzieję, że nowa lokalizacja będzie miejscem przyjaznym i inspirującym, zarówno dla studentów, jak i pracowników, bowiem Strefa Biznesu symbolizuje innowacyjność, otwartość i współdziałanie z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Dodatkowe spotkania

Tego samego dnia - przy okazji uroczystego otwarcia nowej siedziby - odbyło się posiedzenie Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzaniu PAN, którego członkami są prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska oraz prof. Jacek Otto.

Władze Wydziału spotkały się także z przedstawicielami Rady Biznesu oraz Klubu 500, zaangażowanymi w stworzenie nowoczesnych sal dydaktycznych w nowym budynku.