Sukcesy judoków

20-02-2017

XXX Memoriał Aleksandra Leńczuka zgromadził zawodników judo z 12 klubów sportowych. Tradycyjnie, bo już od 1986 roku, zawody zorganizowało Centrum Sportu PŁ i AZS Łódź. Rewelacyjnie spisali się zawodnicy Politechniki Łódzkiej.

Drużyna kobieca i drużyna męska stanęły na najwyższym stopniu podium. Panowie wyprzedzili MMKS Wojownik Skierniewice i Uniwersytet Łódzki, a panie były przed Uniwersytetem Łódzkim i UKS Judo Kano Płock.  Zawodnicy z PŁ, którzy indywidualnie wygrali swoje kategorie wagowe to: Aleksandra Gzowska, Bartłomiej Kantyka, Kamil Kroc i Maciej Domagała. Zdaniem organizatora turnieju Tomasza Piaseckiego zawody stały na bardzo wysokim poziomie i na pewno usatysfakcjonowały licznie zgromadzonych sympatyków judo. W tym jubileuszowym turnieju startował po raz 21. Leszek Jarosiński, obecnie trener UKS Judo Kano Płock. Co ciekawe, w drodze po srebrny medal w wadze do 90 kg pokonał swojego aktualnego podopiecznego.