Złoto i srebro w aerobiku

16-11-2020

Politechnika Łódzka uplasowała się na drugim miejscu w Mistrzostwach Polski w aerobiku sportowym. Zawody w Katowicach wygrała reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie  , a trzecią lokatę zajął Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Nasi reprezentanci zdobyli złoty i srebrny medal.

W związku z pandemią koronawirusa impreza była przeprowadzona w ścisłym reżimie sanitarnym, a liczba uczestników, w porównaniu do poprzednich lat, była znacząco ograniczona.

Aleksandra Kobalczyk i Adam Pigłowski wywalczyli w parze srebrny medal Aleksandra Kobalczyk i Adam Pigłowski wywalczyli w parze srebrny medal

foto: Monika Boruch

Politechnikę Łódzką  reprezentowali Aleksandra Kobalczyk i Adam Pigłowski, ich trenerem jest mgr Monika Boruch z Centrum Sportu PŁ.

Rywalizacja toczyła się w pięciu konkurencjach – drużyn, par, trójek, solistek i solistów. W tej ostatniej najlepszy był Adam Pigłowski z Politechniki Łódzkiej.

W duetach nasi zawodnicy Aleksandra Kobalczyk i Adam Pigłowski wywalczyli srebrny medal. W tej konkurencji najlepsza była para z AWF Kraków: Joanna Ciepielowska i Justyna Kudłacz. Ciepielowska jest wielokrotną medalistką AMP, a także brązową medalistką mistrzostw świata w 2017 roku.

Wśród solistek triumfowała Martyna Duda (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), uczestniczka mistrzostw świata i Europy. W trójkach zwyciężyła ekipa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W rywalizacji drużyn wygrał AWF Kraków.

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Miasta Katowice, a głównym sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS.