Konkurs na granty

21-02-2024

W Politechnice Łódzkiej zorganizowano briefing zapowiadający nabór do konkursu grantowego „Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2024”. Dobrym powodem do zaproszenia właśnie na naszą uczelnię było miejsce – Centrum Projektowania Uniwersalnego – oraz łazik marsjański, czyli projekt, który uzyskał dofinansowanie w poprzedniej edycji konkursu. Drużyna Raptors PŁ wykorzystała je na udział w zawodach łazików marsjańskich Canadian International Rover Challenge 2023, gdzie znalazła się na podium.

 

 

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik mówił z satysfakcją

- Serce rośnie, patrząc na osiągnięcia naszych kół naukowych. Mamy też w uczelni wiele osób, które inspirują młodych ludzi.

W konkursie można pozyskać dotacje w wysokości od 5 do 25 tys. złotych. W tym roku na realizację konkursu dotacyjnego Urząd Miasta Łodzi przeznaczył 470 tys. złotych. Konkurs wspiera różne inicjatywy akademickie od zapraszania wybitnych naukowców, przez konferencje, po promocję studiów i udział łódzkich studentów w międzynarodowych konkursach.

 

Od lewej: wiceprezydent Adam Pustelnik, Wojciech Kucharski - lider Raptorsów, rektor prof. Krzysztof Jóźwik, przedstawicielka operatora Centrum OPUS i prof. PŁ Grzegorz Granosik, opekun koła Od lewej: wiceprezydent Adam Pustelnik, Wojciech Kucharski - lider Raptorsów, rektor prof. Krzysztof Jóźwik, przedstawicielka operatora Centrum OPUS i prof. PŁ Grzegorz Granosik, opekun koła

foto: www.lodz.pl

- W tegorocznej edycji chcemy dodatkowo zaktywizować Studenckie Koła Naukowe przez wsparcie finansowe projektów naukowych z zakresu ich działalności – powiedział Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi.

Projekty muszą być realizowane w okresie od 16 marca do 5 grudnia 2024 r.

Już w najbliższy piątek 23 lutego br. o godz. 10.00 w Centrum Opus odbędzie się spotkanie informacyjne online dedykowane wszystkim osobom zainteresowanym udziałem w konkursie. Każda organizacja, która zdecyduje się aplikować do konkursu może liczyć na pomoc i doradztwo Operatora w przygotowaniu wniosku aplikacyjnego.

Wnioski należy składać przez generator wniosków na stronie Operatora – www.opus.org.pl