Michał Grzelak, Dział Promocji  Miasto nadziei i niepewności

2023-06-21
Dr Marta Miaskowska zaprezentowała film dokumentalny opowiadający o stolicy Bangladeszu
Jacek Szabela

Ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury” gościło - jak zawsze - w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej. Tym razem jednak to miejsce stało się prawdziwą salą kinową. Wszystko za sprawą pokazu filmu dokumentalnego „Wheels of Hope - W drodze po nadzieję”. Ten niezwykły obraz opowiada o stolicy Bangladeszu - Dhace i powstał pod kierunkiem dr Marty Miaskowskiej z Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ, w ramach współpracy z Daffodil International University.

 
  Kwietniowo i… operowo

2023-04-27
Danuta Dudzińska - sopranistka z prowadzącą CzFK dr hab. Anną Jeremus-Lewandowską
Hieronim Lewandowski

Już po raz kolejny w tym roku, Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej gościła spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury”. Tym razem na scenie pojawiła się Danuta Dudzińska - sopranistka przez wiele lat współpracująca z Teatrem Wielkim w Łodzi.

 
  OFF Piotrkowska to ludzie

2023-02-02
Gość styczniowego CzFK Michał Styś
Jacek Szabela

Gościem pierwszego w tym roku spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury był Michał Styś, prezes Management and Property Development, członek Rotary International oraz Polskiego Związku Firm Deweloperów. W świadomości mieszkańców Łodzi nasz gość to jednak przede wszystkim pomysłodawca i główny koordynator projektu OFF Piotrkowska - wielofunkcyjnego kompleksu, położonego się na terenie dawnej tkalni i przędzalni Franciszka Ramischa przy ulicy Piotrkowskiej 138/140.

   Aktorstwo to diabelski zawód

2022-12-21
Aktorka Dorota Chotecka-Pazura z prowadząca Czwartkowe Forum Kultury prof. Anną Jeremus-Lewandowską
Jacek Szabela

15 grudnia, już po raz ostatni w tym roku, Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej była miejscem spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury”. Tym razem gościła u nas Dorota Chotecka-Pazura - znana aktorka filmowa i teatralna, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej.