#pekaocoders w PŁ

10-06-2019

W Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej odbyła się (7-9 czerwca 2019 r.) łódzka edycja hackathonu Pekao Coders (#pekaocoders). W trwających ponad 48-godzin zmaganiach wystartowały 4 zespoły złożone ze studentów i doktorantów, a także licealistów i pracowników firm IT.

 

 

Zadanie dotyczyło opracowania nowoczesnej usługi bazującej na danych zbieranych przez banki z terminali płatniczych POS (ang. point of sale – punkt handlowy). Podczas hackathonu dane przetwarzane były w chmurze za pomocą nowoczesnych narzędzi do analizy Big Data. Testowy zbiór liczył ponad 50 mln zanonimizowanych rekordów.

 

Zwycięski zespół złozony ze studentów Politechniki Łódzkiej Zwycięski zespół złozony ze studentów Politechniki Łódzkiej

Bardzo wysoki poziom zawodów potwierdziło jury konkursu, w szczególności dyrektor Biura Zarządzania Segmentem Klienta Detalicznego Banku Pekao S.A. Tomasz Molenda. Zwyciężyła drużyna o wdzięcznej nazwie „Ogryzek” złożona ze studentów Politechniki Łódzkiej. W jej skład weszli: Hubert Bast, Dawid Ćwiek, Bartosz Gralewski, Michał Kubik, Paweł Szydłowski, Robert Urbaniak.

Otrzymany czek był wyśmienitą laurką dla naszych studentów. Jest także dowodem na to, że umiejętności studentów, nabywane na zajęciach w Politechnice Łódzkiej pozwalają im rozwiązywać ambitne problemy stawiane przez praktyków z otoczenia biznesowego uczelni.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za zwycięstwo w finale, który odbędzie się w Warszawie w drugim połowie tego roku.