Życie Uczelni nr 148  Politechnika Łódzka 8. uczelnią w Polsce

Rektor PŁ prof. Sławomir Wiak z dyplomem za 8. miejsce w rankingu. Obok prorektor ds. Studenckich dr hab. Anna Siwik, prof. AGH oraz prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW
Bohdan Macukow

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła 12 czerwca wyniki jubileuszowego, 20. zestawienia Rankingu Szkół Wyższych. W klasyfikacji ogólnej Politechnika Łódzka awansowała aż o 4 miejsca - z 12. na 8. Tym samym trzeci rok z rzędu odnotowała awans w tym opiniotwórczym rankingu. O jedno miejsce do góry - na 5. pozycję - nasza uczelnia przesunęła się również w grupie uczelni technicznych.

   Trzykrotne podium dla Raptorsów

W czasie Droniady 2019. Przygotowania do startów.
zespół Raptors

 

Zespół Raptors ze Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR zajął 3. miejsce w czerwcowych zawodach Droniada 2019. Konkurs dla zespołów akademickich związany był z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji w misjach specjalnych.

 
  Kolejni absolwenci FAMI

Uczestnicy i organizatorzy drugiej edycji FAMI
Anna Gryszkiewicz

Uroczystość zamknięcia II edycji projektu Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI) - jednej ze sztandarowych inicjatyw Politechniki Łódzkiej - odbyła się 8 czerwca 2019 r. w auli IFE. Jest ona współtworzona z Ambasadą Francji w Polsce oraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Agence Universitaire de la Francophonie (AUF).  #pekaocoders w PŁ

Uczestników hackathonu wspierali mentorzy z PŁ i bnaku Pekao

W Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej odbyła się (7-9 czerwca 2019 r.) łódzka edycja hackathonu Pekao Coders (#pekaocoders). W trwających ponad 48-godzin zmaganiach wystartowały 4 zespoły złożone ze studentów i doktorantów, a także licealistów i pracowników firm IT.

   Wicemistrzostwo w piłce nożnej

O tytule wicemistrza zadecydowały rzuty karne

Zespół Politechniki Łódzkiej po zdobyciu Akademickiego Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w piłce nożnej mężczyzn i udanym występie w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski znalazł się w grupie 16 najlepszych zespołów akademickich. Z finałów wrócił z tytułem wicemistrza w typie uczelni technicznych, zajmując miejsca 9-12 w klasyfikacji generalnej.