PŁ w rankingu, który łączy akademicką reputację i przystępność cenową

10-04-2024

Politechnika Łódzka znalazła się w TOP 13% najlepszych uczelni na świecie w rankingu Best Value University World Rankings for International Students.

Ranking przygotowany przez The Study Abroad Aide dotyczy uczelni, które wyróżniają się na świecie, zapewniając doskonałe połączenie wysokiej jakości edukacji i przystępnej ceny. Jest skierowany przede wszystkim do studentów rozważających studia za granicą, dając im szansę dokonać trafnego/dobrego wyboru miejsca kształcenia.

W rankingu tym uwzględniono ponad 8 tysięcy uczelni z 69 krajów. W zestawieniu sklasyfikowano 126 polskich uczelni, ale w Top1000 znalazło się tylko 6 z nich, w tym tylko dwie uczelni techniczne – AGH (923. miejsce) oraz PŁ (979. miejsce).

Najlepiej wypadły Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, które są w TOP 500 tego globalnego zestawienia.

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik, odnosząc się do rankingu podkreśla

- Koncentrując się na praktycznych potrzebach studentów zagranicznych stworzyliśmy w Politechnice Łódzkiej Welcome Point, centralny punkt informacyjno-usługowy. Jest to swego rodzaju system wsparcia, w którym można odnaleźć potrzebne informacje i uzyskać wskazówki, jak poradzić sobie w nowej rzeczywistości, w obcym kraju. Welcome Point oferuje pomoc w uzyskaniu wizy, znajdowaniu mieszkania czy zrozumieniu lokalnych zasad, udziela informacji na temat opieki zdrowotnej, ubezpieczeń i wiele, wiele innych, w tym także pomocy w przypadku trudności emocjonalnych.

grafika grafika

Rektor dodaje

– Cieszy mnie obecność w rankingu najlepszych uczelni świata, które nie tylko dążą do osiągnięcia sukcesów akademickich, ale także promują inkluzywność, różnorodność oraz zadowolenie studentów.

W rankingu uszeregowano uczelnie biorąc pod uwagę dwie grupy wskaźników - przystępność cenową (waga 25%) i reputację akademicką (waga 75%).

Światowe podium zajęły kolejno University of Oxford, Harvard University oraz Massachusetts Institute of Technology. Więcej informacji: World Best Value University Rankings 2024 for International Students (studyabroadaide.com)