Pożegnanie absolwentów IFE

08-01-2020

W Centrum Kształcenia Międzynarodowego już po raz 20. odbyła się Gala Zakończenia Studiów.

Absolwenci, którzy obronili swe prace w roku akademickim 2018/2019, otrzymali specjalne certyfikaty, których wręczeniu towarzyszyła prezentacja sylwetki każdego, byłego już studenta: jego ścieżki kształcenia, tematu pracy dyplomowej, a także nazwy uczelni zagranicznej, w której odbył część swoich studiów.

W czasie Gali Zakończenia Studiów w IFE W czasie Gali Zakończenia Studiów w IFE

foto: Jacek Szabela

Podczas uroczystości absolwenci wystąpili w tradycyjnych togach i biretach z nadrukowaną datą ukończenia studiów, które stanowić będą dla nich pamiątkę tego niezwykłego dnia. Gala Zakończenia Studiów w IFE jest bowiem wyjątkowa nie tylko dla samych absolwentów, ale również dla ich rodzin. Nieprzypadkowo jej termin przypada na grudzień, kiedy to wszyscy zjeżdżają do rodzinnych domów na Święta Bożego Narodzenia.

W tym roku po raz pierwszy program Gali wzbogaciło wręczenie nagród dla najlepszych absolwentów. Nagrody ufundowane zostały przez Stowarzyszenie Absolwentów IFE, które od ponad 2 lat wspiera Centrum w wielu inicjatywach. Prezes Stowarzyszenia i była studentka IFE – Magdalena Puisney-Hebdowska – wręczyła pamiątkowe długopisy trzem absolwentkom – Aleksandrze Szafarz (Gestion et Technologie), Idzie Schilling (Biomedical Engineering) oraz Katarzynie Zielińskiej (Management).

Pod koniec uroczystości dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ uhonorowała dwójkę absolwentów – Idę Schilling oraz Daniela Kolasa – listami polecającymi. Ida i Daniel podczas studiów wyróżnili się wzorową postawą, wysokimi wynikami oraz zaangażowaniem w życie akademickie.

 

Centrum Kształcenia Międzynarodowego wykształciło do dziś już 3500 absolwentów, z których znakomita większość odnosi sukcesy zawodowe w kraju i za granicą.