SECO/WARWICK Mechaton

27-11-2023

II edycja SECO/WARWICK Mechaton zgromadziła utalentowanych studentów Wydziału Mechanicznego z różnych kierunków i wszystkich semestrów. Była nie tylko okazją do rozwinięcia umiejętności projektowania, ale także do kreatywnej współpracy i wymiany pomysłów.

 

 

Studenci zjednoczyli siły, tworząc zespoły, które miały rozwiązać wyzwanie stawiane przez firmę SECO/WARWICK. Był to realny problem, nad którym obecnie pracują inżynierowie firmy. Wytężonej pracy towarzyszyła atmosfera pełna pozytywnej energii, bowiem mechaton to także doskonała okazja do rozmów, śmiechu i relaksu w trakcie i po intensywnym dniu rywalizacji. 

Studenci wykazali nie tylko zaawansowane umiejętności projektowania i wykonywania prototypów, ale także zdolności do szybkiego myślenia, kreatywnego podejścia do problemów oraz efektywnej współpracy w zespołach. Mechaton był doskonałą okazję do zdobycia praktycznego doświadczenia, a także nawiązania kontaktów z profesjonalistami branżowymi, którzy pełnili rolę mentorów.

Zwycięzcy SECO/Warwick Mechaton Zwycięzcy SECO/Warwick Mechaton

foto: Jacek Szabela

Przewodnicząca Jury Mechatonu dr hab. inż. Emilia Wołowiec-Korecka, prof. PŁ mówi - Do wyzwania Mechatonu przystąpiło 15 zespołów, które zmierzyły się z projektem pt „Koncepcja napędu pionowego (windy) dwukomorowego pieca próżniowego CMe 9912 z wanną olejową”. Jury oceniało przedstawione rozwiązania pod kątem nowatorstwa, aplikacyjności, trwałości oraz sposobu prezentacji. Przedstawione koncepcje były różnorodne, poparte wnikliwą analizą oraz obliczeniami inżynierskimi, ciekawie wykonane. Część projektów zawierała rzeczywiste modele i prototypy. Świadczy to o wysokim poziomie wiedzy uczestników Mechatonu, ich otwartości na niestandardowe rozwiązania oraz dużym zaangażowaniu w podjęte wyzwanie.

Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych SECO/WARWICK dr inż. Maciej Korecki otrzymał od dziekana prof. Tomasza Kubiaka statuetkę Przyjaciela Wydziału Mechanicznego Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych SECO/WARWICK dr inż. Maciej Korecki otrzymał od dziekana prof. Tomasza Kubiaka statuetkę Przyjaciela Wydziału Mechanicznego

foto: Jacek Szabela

Dziękujemy wszystkim za udział w tej niezwykłej inicjatywie, która przyczyni się do dalszego rozwoju innowacyjnych pomysłów i projektów wśród młodych talentów. Dziękujemy firmie SECO/WARWICK i całemu zespołowi zaangażowanemu w imprezę za współorganizację, ufundowanie atrakcyjnych nagród, wsparcie merytoryczne i zapewnienie wspaniałej atmosfery współpracy.

Gratulujemy wszystkim zespołom ukończenia rywalizacji! 

Laureaci

Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie: Jakub Kadłubaj, Mateusz Matecki, Wojciech Walendzik, Maciej Nowak i Damian Adamczyk. Wszyscy są studentami I semestru na kierunku automatyka i robotyka. Drugie miejsce zajęli o rok starsi koledzy z tego samego kierunku: Wiktor Lewandowski, Adam Koślin, Filip Chróścikowski, Mateusz Łukaszczyk i Jakub Pawłowski. Miejsce trzecie przypadło zespołowi mieszanemu. Utworzyli go: Adam Jeżyński, Jakub Dabbous z 7 semestru i Marek Cendrowski z 5 semestru mechanical engineering oraz z kierunku transport Jan Nowiński (5 sem.) i Maciej Tutak (7 sem.).

Nagrodami w konkursie były - zestawy materiałów naukowych, nagrody pieniężne oraz możliwość zrealizowania płatnego stażu w firmie SECO/WARWICK.

Jury wraz z wiceprezesem Segmentu Pieców Próżniowych SECO/WARWICK dr. inż. Maciejem Koreckim postanowili także o wyróżnieniu trzech zespołów, dając studentom możliwość wizyty w siedzibie firmy w Świebodzinie i poznanie pracy różnych działów od podszewki.