Życie Uczelni nr 166

  Komentarz Rektora

2024-01-08
Prof. Krzysztof Jóźwik
źródło: Dział Promocji

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik przygotował specjalnie dla "Życia Uczelni" komentarz do styczniowego wydania, odnosząc się do sukcesów i wybranych działań naszej uczelni.

   InnovaTex2023

2023-12-21
Uczestnicy konferencji obradowali w Politechnice Łódzkiej (Zatoka Sportu, 22-24 listopada 2023 roku)
Jacek Szabela

Międzynarodowa konferencja InnovaTex2023 odbyła się pod hasłem „Innowacyjne aspekty przemysłu tekstylnego”. Spotkanie zorganizowane w Politechnice Łódzkiej zgromadziło młodych i doświadczonych badaczy oraz ekspertów przemysłu tekstylnego. Udział wzięło ponad 120 uczestników z 10 krajów.

Konferencja została zorganizowana we współpracy z projektami SustDesignTex i GreenTex oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz – Łódzkim Instytutem Technologicznym.

 

  Nowo przyjęci do AIP naukowcy z PŁ

2023-12-18
Sadzenie dębu
arch. prywatne

Rektor prof. Krzysztof Jóźwik, jego poprzednik prof. Sławomir Wiak, dr inż. Ewelina Pabjańczyk-Wlazło zostali przyjęci do Akademii Inżynierskiej w Polsce. Dołączenie do tego elitarnego grona – liczba członków ograniczona jest do 300 osób - miało uroczysty charakter i odbyło się podczas 42. Zgromadzenia Ogólnego w Politechnice Poznańskiej, w połowie grudnia.  Agenci zmian na rzecz SDGs spotkali się w Łodzi

2023-12-18
Warsztat na temat pracy z emocjami
arch. autorki

W siedzibie CWM odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie konsorcjum projektu #edu4sdgs - Building a Comprehensive Educational Ecosystem for Sustainable Development Goals. Partnerom przyświeca ambitny cel zwiększenia wkładu szkolnictwa wyższego w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju przez kształtowanie postaw sprzyjających ich realizacji i kultywowanie odpowiedzialności społecznej.

 

  Było ŚWIATowo

2023-12-14
Otwarcie Corning Day odbyło się z udziałem wielu studentów

W budynku Trzech Wydziałów na Wydziale Organizacji i Zarządzania odbył się doroczny Corning Day. Tegoroczna edycja została zorganizowana pod hasłem „ŚWIATłowód, który łączy świat”. Tradycyjnie, organizatorem była firma Corning Optical Communications Polska, przy współudziale Politechniki Łódzkiej oraz studentów, w szczególności Studenckiego Koła Młodych Mikroelektroników sekcji Fiber Optics Club.