Studenci wybrali najlepszego pracodawcę

13-06-2019

Konkurs na Najlepszego Pracodawcę województwa łódzkiego według studentów Politechniki Łódzkiej jest nową inicjatywą uczelnianego Biura Karier. Konkurs promuje przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy Łodzi.

 

 

Intencją przedsięwzięcia jest wyróżnienie tych firm lub instytucji, działających w regionie łódzkim, które tworzą najlepsze warunki praktyk, staży i pracy dla studentów Politechniki Łódzkiej. Oznacza to, że konkurs prezentuje firmy przyjazne pracownikom i otoczeniu oraz te, które mają korzystny wpływ na dobrą koniunkturę Łodzi i regionu. Dzięki tej inicjatywie firmy mają możliwość wskazania swoich dobrych praktyk i społecznej odpowiedzialności w biznesie, a także, co być może jest najważniejsze - promowania pozytywnego wizerunku firmy i jej prestiżu.

Studenci w głosowaniu wybrali firmę ABB Studenci w głosowaniu wybrali firmę ABB

foto: Jacek Szabela

Do pierwszej edycji zgłosiło się kilkadziesiąt firm oraz instytucji wielu branż, różniących się potencjałem i zakresem działania. Były to: ABB, Accencure Advanced Technology Center Poland, Altkom Software&Consulting, ASCO Numatics.(Grupa Emerson), Asseco Data Systems, Atlas, ATOS GDC Polska, Axacom, Bricoman Polska, BROWIN, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Clariant, Comarch, Commerzbank, Decathlon, Delia Cosmetics, Ericsson, Fuji Seal Poland, HTD Polska, Hydro Extrusion Poland, Intergraph Polska, MCKB, MIRBUD, Nordea Bank oddział w Łodzi, ORWAK POLSKA, Philips Polska, Rossman, Vistex, Whirlpool Company Polska, Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi.

Studenci zagłosowali za…

Głosowanie w konkursie, anonimowe i trwające do 9 czerwca, odbyło się za pomocą platformy WIKAMP. Każdy student Politechniki Łódzkiej miał tylko jeden głos. Do udziału zachęcały plakaty i banery obecne w sieci i „realu”. Na uczestniczące w konkursie firmy oddano ponad 1800 głosów.

Zwycięzcę konkursu ogłoszono 13 czerwca w czasie uroczystej gali zorganizowanej w Zatoce Sportu z udziałem pracodawców – uczestników konkursu oraz władz PŁ i studentów. Pierwszy w historii tytuł Najlepszy Pracodawca województwa łódzkiego według studentów Politechniki Łódzkiej otrzymała firma ABB. Jest to koncern obecny na całym świecie, technologiczny lider w sieciach energetycznych, produkcyjnych, elektryfikacji, automatyce przemysłowej, robotyce i systemach napędowych. Obsługuje klientów w sektorze użytkowości publicznej przemysłu oraz transportu i infrastruktury.

Atrakcją uroczystego spotkania było motywacyjne wystąpienie Szczepana Brzeskiego, który zdobywając przed rokiem najwyższą górę świata – Everest, ukończył zdobywanie Korony Ziemi. Było ono zatytułowane Korona Ziemi w życiu i w biznesie. Przywództwo. Pasja. Motywacja.

Konkurs i gala doskonale wpisały się w ideę łączenia biznesu ze środowiskiem akademickim.