Wizyta studyjna nauczycieli z Mołdawii i Rumunii

04-12-2023

Wydział Organizacji i Zarządzania gościł kadrę akademicką z mołdawskich i rumuńskich uczelni w ramach projektu edukacyjnego Erasmus+ zatytułowanego Developing and improving the STEAM skills of students and teachers for curriculum innovation and sustainable development of higher education institutions and local businesses.

Licząca 34 osoby grupa nauczycieli akademickich odwiedziła Instytut Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju, a celem wizyty było wsparcie umiejętności edukacyjnych pracowników z mołdawskich szkół wyższych w obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem, transformacją cyfrową i Biznesem 4.0.

Uczestnicy spotkania Uczestnicy spotkania

foto: arch. projektu

W ramach spotkania goście z Rumunii i Mołdawii uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez nauczycieli Wydziału OiZ, a także wzięli udział w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach Avient Colorants Poland Sp. z o.o. oraz DOZ S.A.

Kolejna wizyta na Politechnice Łódzkiej przewidziana jest w listopadzie 2024 r. Liderem projektu jest prof. Elena Fleaca z Politechniki w Bukareszcie (Universitatea Politehnica din București). Polską część koordynuje dr hab. inż. Andrzej Marcinkowski, prof. PŁ.

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską i będzie realizowany do grudnia 2025 r.