Wizyta w biotechnologicznej firmie

17-11-2023

Doktoranci Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ odwiedzili przedsiębiorstwo Proteon Pharmaceuticals. Wizyta studyjna odbyła się w ramach realizacji planu działań HR Excellence in Research.

 

 

Firma od blisko 15 lat specjalizuje się w badaniach nad zastosowaniem bakteriofagów, realizując osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju przez dostarczenie najlepszych dodatków paszowych. Doktoranci mieli okazję poznać tajniki pracy w najnowocześniejszych laboratoriach, co było nieocenionym doświadczeniem i umożliwiło pogłębienie wiedzy w dziedzinie chemii i biotechnologii. Kontakt z profesjonalistami z branży dostarczył młodym naukowcom cennych wskazówek i perspektyw na przyszłość.

Przedstawiciele firmy zaprezentowali proces produkcji bakteriofagów oraz mechanizm działania produktów oferowanych przez firmę. Podczas prezentacji podkreślono znaczenie tych innowacyjnych podejść w hodowli przemysłowej zwierząt gospodarskich.

Wizyta, która jest przykładem współpracy pomiędzy światem akademickim, a przemysłem biotechnologicznym była z pewnością inspiracją dla obu stron.