Zielona strefa relaksu i lepsza sieć Wi-Fi Eduroam zwyciężyły w projekcie IDEA BOX 2022

10-10-2022

Przed wakacjami zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu IDEA BOX, a tuż po rozpoczęciu roku akademickiego 10 października br. rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.

Bardzo się cieszę z aktywności naszych pracowników, studentów i doktorantów, którzy zgłaszając swoje pomysły i biorąc udział w głosowaniu w ramach budżetu „Idea Box” przyczyniają się do zmiany kampusu Politechniki Łódzkiej w miejsce jeszcze bardziej przyjazne do pracy i studiowania, a także do rekreacji – powiedział rektor prof. Krzysztof Jóźwik.

Dplom od rektora prof. Krzysztofa Jóźwika odbiera Paulina Obidowska za pomysł domków dla owadów w parku Klepacza Dplom od rektora prof. Krzysztofa Jóźwika odbiera Paulina Obidowska za pomysł domków dla owadów w parku Klepacza

foto: Jacek Szabela

Edycja 2022 spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Głosowanie, w którym wzięło udział ponad 800 osób (można było zagłosować na trzy wybrane pomysły), wyłoniło następujące zwycięskie projekty, które zostaną zrealizowane do końca 2022 roku:

• Zielona strefa relaksu na kampusie A, autorka: Zuzanna Niesyto. Koszt realizacji: 20 000 zł (281 głosów)
  • Politechniczna grządka, autorka: Zuzanna Niesyto. Koszt realizacji 10 000 zł (132 głosy)
  • Lepsza sieć Wi-Fi Eduroam, autor: Karol Tutek. Koszt realizacji: 30 000 zł (279 głosów)
  • Ptasi kampus - budki dla jerzyków na ścianie budynku B6 (Instytut Architektury i Urbanistyki) – autorka: Barbara Konarzewska. Koszt realizacji: 7 000 zł (209 głosów)
  • Domki dla owadów w parku Klepacza, autorka: Paulina Obidowska. Koszt realizacji: 1 500 zł (186 głosów)
  • Biuro rzeczy znalezionych, autor: dr Jarosław Goszczak. Koszt realizacji: 2 000 zł (152 głosy)

IDEA BOX to projekt, w którym pracownicy i studenci naszej uczelni mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów dla wprowadzenia zmian na terenie uczelni. W bieżącym roku pula środków przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów wyniosła 80 000 zł. Warunkiem dopuszczenia pomysłów do głosowania była możliwość realizacji w bieżącym roku kalendarzowym, zgodność z obowiązującymi przepisami, techniczne możliwości wykonaniaoraz weryfikacja rzeczywistych kosztów.

W ramach wcześniejszych edycji zrealizowano między innymi: dwie kwietne łąki, ule dla pszczół, stacje naprawy rowerów i stojaki na rowery, wewnętrzne i zewnętrzne strefy studenckie, czujniki jakości powietrza na kapusie czy aplikacja Mobile Alert.