Małgorzata Parzynowska, Dział Rozwoju Uczelni

Ulica Skorupki stała się ulicą-ogrodem!

Na wprost wozowni pojawiły się ławeczki
Jacek Szabela

Na ul. ks. Ignacego Skorupki zakończyła się przebudowa zrealizowana dzięki projektowi „ZIELONY KAMPUS - Ogród na Skorupki” zgłoszonemu przez społeczność akademicką naszej uczelni do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prace były prowadzone na odcinku od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego.

Politechnika Łódzka jeszcze bardziej zielona

Nasadzenia zorganizowano wokól Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Jacek Szabela

22 września 2023 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zerowej Emisji pracownicy i studenci Politechniki Łódzkiej zasadzili kilkadziesiąt drzew i krzewów na terenie naszego kampusu. Akcja ta była możliwa dzięki zwycięskiemu pomysłowi zgłoszonemu do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego PŁ o nazwie „Idea Box”.

Tłumy na ŁDI

W czasie uroczystego otwarcia ŁDI na Wydziale EEIA PŁ
Jacek Szabela

Tegoroczne Łódzkie Dni Informatyki zgromadziły ponad 600 studentów oraz około 500 uczniów szkół średnich z Łodzi i województwa łódzkiego. Była to już VI edycja tej największej tego typu inicjatywy w Łodzi organizowanej przez Politechnikę Łódzką, ICT Polska Centralna Klaster oraz Uniwersytet Łódzki.

Będzie zielono i przyjaźnie dla pieszych na Skorupki!

Liderzy zwycięskich projektów z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. Pierwszy z lewej - Adam Owczarek z PŁ

Środki z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022/2023 sprawią, że otoczenie kampusu B Politechniki Łódzkiej stanie się jeszcze piękniejsze. Zgłoszony przez pracowników i studentów naszej uczelni projekt „Zielony kampus – ogród na Skorupki” otrzymał 886 głosów, najwięcej na osiedlu Stare Polesie, i jako zwycięski został skierowany do realizacji w 2023 roku!

Zielona strefa relaksu i lepsza sieć Wi-Fi Eduroam zwyciężyły w projekcie IDEA BOX 2022

Kwietna łąka
Jacek Szabela

Przed wakacjami zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu IDEA BOX, a tuż po rozpoczęciu roku akademickiego 10 października br. rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.