Małgorzata Parzynowska, Dział Rozwoju Uczelni

  Ulica Skorupki stała się ulicą-ogrodem!

2023-11-17
Na wprost wozowni pojawiły się ławeczki
Jacek Szabela

Na ul. ks. Ignacego Skorupki zakończyła się przebudowa zrealizowana dzięki projektowi „ZIELONY KAMPUS - Ogród na Skorupki” zgłoszonemu przez społeczność akademicką naszej uczelni do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prace były prowadzone na odcinku od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego.

   Politechnika Łódzka jeszcze bardziej zielona

2023-09-22
Nasadzenia zorganizowano wokól Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Jacek Szabela

22 września 2023 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zerowej Emisji pracownicy i studenci Politechniki Łódzkiej zasadzili kilkadziesiąt drzew i krzewów na terenie naszego kampusu. Akcja ta była możliwa dzięki zwycięskiemu pomysłowi zgłoszonemu do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego PŁ o nazwie „Idea Box”.

 
  Tłumy na ŁDI

2022-11-21
W czasie uroczystego otwarcia ŁDI na Wydziale EEIA PŁ
Jacek Szabela

Tegoroczne Łódzkie Dni Informatyki zgromadziły ponad 600 studentów oraz około 500 uczniów szkół średnich z Łodzi i województwa łódzkiego. Była to już VI edycja tej największej tego typu inicjatywy w Łodzi organizowanej przez Politechnikę Łódzką, ICT Polska Centralna Klaster oraz Uniwersytet Łódzki.

   Będzie zielono i przyjaźnie dla pieszych na Skorupki!

2022-11-16
Liderzy zwycięskich projektów z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. Pierwszy z lewej - Adam Owczarek z PŁ

Środki z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022/2023 sprawią, że otoczenie kampusu B Politechniki Łódzkiej stanie się jeszcze piękniejsze. Zgłoszony przez pracowników i studentów naszej uczelni projekt „Zielony kampus – ogród na Skorupki” otrzymał 886 głosów, najwięcej na osiedlu Stare Polesie, i jako zwycięski został skierowany do realizacji w 2023 roku!

 
  Zielona strefa relaksu i lepsza sieć Wi-Fi Eduroam zwyciężyły w projekcie IDEA BOX 2022

2022-10-10
Kwietna łąka
Jacek Szabela

Przed wakacjami zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu IDEA BOX, a tuż po rozpoczęciu roku akademickiego 10 października br. rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.