Będzie zielono i przyjaźnie dla pieszych na Skorupki!

16-11-2022

Środki z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022/2023 sprawią, że otoczenie kampusu B Politechniki Łódzkiej stanie się jeszcze piękniejsze. Zgłoszony przez pracowników i studentów naszej uczelni projekt „Zielony kampus – ogród na Skorupki” otrzymał 886 głosów, najwięcej na osiedlu Stare Polesie, i jako zwycięski został skierowany do realizacji w 2023 roku!

Ulica Skorupki na odcinku wzdłuż Archikatedry została wyremontowana już kilka lat temu. Jednak pomiędzy ul. Wólczańską i Stefanowskiego nadal jest w stanie wymagającym przebudowy. Teraz to się zmieni. Dzięki zaangażowaniu społeczności akademickiej Politechniki Łódzkiej oraz Budżetowi Obywatelskiemu odcinek ten zmieni się w zieloną aleję i dzięki nowym latarniom uzyska dodatkowe oświetlenie.

- Remont ul. Skorupki jest kontynuacją poprzednich projektów zgłoszonych przez nas do ŁBO. Dzięki nim swój wygląd zmieniła ul. Stefanowskiego, stanowiąca łącznik pomiędzy kampusami A i B, przybierając w części formułę woonerfu - powiedział Adam Owczarek, kierownik Działu Rozwoju Uczelni PŁ oraz I lider projektu. - Tegoroczny projekt wymagał dużego zaangażowania, szczególnie w zakresie ustaleń z Zarządem Dróg i Transportu UMŁ. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się doprowadzić do poddania wniosku głosowaniu w ramach działań osiedlowych i uzyskać wystarczającą liczbę głosów do jego realizacji.

Wojciech Dolecki, przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej „Cirkula”, będący jednocześnie II liderem projektu czuje satysfakcję z wygranej i ze wsparcia społeczności Politechniki.

Ulica przed remontem, czyli stan aktualny Ulica przed remontem, czyli stan aktualny
Ulica tak będzie wygladać po remoncie Ulica tak będzie wygladać po remoncie

- Cieszymy się, że możemy się przyczyniać do pozytywnych zmian w najbliższej okolicy naszej uczelni z pożytkiem dla jej studentów, pracowników oraz okolicznych mieszkańców. Z niecierpliwością czekamy na szybkie zazielenienie Skorupki i kolejne, wspólne projekty w przyszłości – dodaje.

Prace remontowe powinny się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego roku i zakończyć w grudniu 2023 roku.