Życie Uczelni nr 162

  Współpraca ze światową marką Saint-Gobain 

2023-01-10
Dokument podpisali rektor prof. Krzysztof Jóźwik oraz Grzegorz Wojciechowski dyrektor generalny na Europę Wschodnią Saint-Gobain Surface Solutions
Jacek Szabela

Politechnika Łódzka i Grupa Saint-Gobain w Polsce zawarły porozumienie dotyczące współpracy na rzecz rozwoju i edukacji studentów, a także wspólnych przedsięwzięć badawczych. List intencyjny w tej sprawie podpisali rektor prof. Krzysztof Jóźwik oraz Grzegorz Wojciechowski dyrektor generalny na Europę Wschodnią Saint-Gobain Surface Solutions. 

 
  Smak pomagania

2023-01-09
W czasie 30. finału WOŚP spośród aukcji, najdroższa okazała się ta o nazwie „Gotowanie z rektorem”.
Jacek Szabela

Przed nami kolejny 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym PŁ jak zawsze weźmie aktywny udział. W tym artykule wracamy do finału sprzed roku, który był wyjątkowy na Politechnice Łódzkiej. Padł rekord zbiórki, a w tym swoją cegiełkę miał prof. Krzysztof Jóźwik. Rektor wystawił na licytację możliwość wspólnego przygotowania obiadu, za co ofiarodawca zapłacił 6 100 zł.

   Gra o zdrowie

2023-01-09
Nagrodę odebrał dr hab. inż. Bartłomiej Stasiak, prof. PŁ
żródlo: K.I.D.S.

Projekt z PŁ doceniony w konkursie  "Dziecięcy szpital przyszłości", organizowanym przez Fundację K.I.D.S. Gra komputerowa wykorzystywana podczas badania funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, opracowana w Instytucie Informatyki na Wydziale FTIMS, wygrała w kategorii Partner transformacji/dostawca rozwiązań.  Wyniki konkursu o stypendia Bronowicki Family Scholarship

2022-12-28
Listy gratulacyjne zostały wręczone stypendystom na grudniowym posiedzeniu Senatu
Jacek Szabela

Rozstrzygnięto I edycję konkursu o stypendia fundowane za wyniki w nauce dla studentów Politechniki Łódzkiej pn. Bronowicki Family Scholarship.

O to wyjątkowe wyróżnienie mogli ubiegać się studenci studiów II stopnia w PŁ, którzy I stopień ukończyli także w PŁ. Stypendia w wysokości od niemal 3000 do ponad 6000 dolarów przyznano za wyróżniające się wyniki kształcenia i osiągnięcia naukowe - publikacje, patenty, realizacja projektów badawczych.

   Za nami Europejskie Forum Gospodarcze

2022-12-22
Panel o innowacjach w energetyce
Barbara Konarzewska

Politechnika Łódzka po raz kolejny miała wielu przedstawicieli, którzy aktywnie uczestniczyli w XV Europejskim Forum Gospodarczym zorganizowanym w połowie grudnia w Łodzi. W dyskusjach brali udział przedstawiciele klastrów koordynowanych przez uczelnię: ICT Polska Centralna Klaster, Klaster LODZistics, Łódzki Klaster Fala Energii oraz kadra naukowa z Wydziału Organizacji i Zarządzania.

   Konferencja Centrum Mistrzostwa Informatycznego – Klucz do kompetencji jutra

2022-12-22
Prowadzący konferencję: Anna Firych-Nowacka i Hubert Gęsiarz
Wojciech Andrzejczak

Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI), którego wiodącym partnerem jest Politechnika Łódzka skupia pasjonatów, którzy wiedzą, że nauka informatyki jest kluczem do zbudowania kompetencji jutra współczesnego społeczeństwa. Na ten temat dyskutowano na dwudniowej konferencji z udziałem prawie 200 uczestników i prominentnych gości.

   Aktorstwo to diabelski zawód

2022-12-21
Aktorka Dorota Chotecka-Pazura z prowadząca Czwartkowe Forum Kultury prof. Anną Jeremus-Lewandowską
Jacek Szabela

15 grudnia, już po raz ostatni w tym roku, Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej była miejscem spotkania z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury”. Tym razem gościła u nas Dorota Chotecka-Pazura - znana aktorka filmowa i teatralna, absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej.

   Wiceprezydent Association of Chemistry and the Environment

2022-12-21
Prof. Małgorzata Iwona Szynkowska-Jóźwik
Jacek Szabela

Prof. Małgorzata Iwona Szynkowska-Jóźwik, dziekan Wydziału Chemicznego, została wybrana wiceprezydentem europejskiego stowarzyszenia Association of Chemistry and the Environment (ACE). Jest jedyną przedstawicielką Polski w Zarządzie, w gronie naukowców pochodzących m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Serbii, Portugalii, Niemiec, Słowenii i Francji. Wyboru dokonano podczas 22. konferencji European Meeting on Environmental Chemistry zorganizowanej w Ljubljanie w Słowenii.  Studenci wybrali najlepszych wykładowców

2022-12-20
Przewodniczący Samorządu Studenckiego PŁ Krzysztof Sobiecki
Jacek Szabela

Poznaliśmy wyniki Plebiscytu na Najlepszego Nauczyciela roku 2021/2022! Wyniki ogłoszono w czasie uroczystej Gali. Obecne na niej władze uczelni mogły zobaczyć kto cieszy się największym uznaniem i osobiście pogratulować sukcesu.

Studenci, głosując na ulubionego prowadzącego lub prowadzącą zajęcia, nagradzają za wkład pracy i edukację, której towarzyszy nie tylko wiedza, ale także życzliwość.