PŁ w Tuluzie

17-11-2023

W listopadzie uczestnicy projektu Erasmus+ EQUNI zebrali się w Tuluzie (Francja), aby podzielić się spostrzeżeniami, sukcesami i wyzwaniami z dotychczas zrealizowanych działań. Był to znaczący krok w rozwijaniu międzynarodowej współpracy w celu zwalczania dyskryminacji w świecie akademickim i promowania równości na europejskich uczelniach.

 

 

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli różnych instytucji zaangażowanych w projekt, tworząc żywe i dynamiczne środowisko do wymiany poglądów. Dyskusje koncentrowały się na dotychczasowych osiągnięciach zespołu, wnioskach wyciągniętych z ankiety na temat dyskryminacji, przeprowadzonej na uczelniach partnerskich oraz dalszych krokach we współpracy konsorcjum.

Prace nad grą planszową EQUNI Prace nad grą planszową EQUNI

foto: arch. projektu

Najważniejszym punktem programu były prace koncepcyjne nad grą planszową EQUNI. To narzędzie edukacyjne pomoże kształtować inteligencję emocjonalną graczy, zwiększy świadomość na temat zjawiska dyskryminacji i rozwinie empatię wobec potrzeb innych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich partnerów EQUNI - Politechniki Łódzkiej, Universytetu w Algarve (Portugalia), Universytetu w Groningen (Holandia), SumFuo (Francja) oraz Team Coaching (Polska). Prace konsorcjum koordynuje dyrektor CWM dr inż. Dorota Piotrowska, prof. PŁ.

logo projektu logo projektu
. .

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu https://www.equni.eu .