Specjalista od czarnych charakterów

10-11-2023

Kolejny sezon spotkań z cyklu „Czwartkowe Forum Kultury” zainaugurowano w październiku spotkaniem ze Sławomirem Sulejem, aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym.

 

 

Sławomir Sulej jest jednym z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Występował w tak znanych produkcjach jak „Kiler”, „Poranek kojota”, „Sara” czy „Pitbull”. Choć zwykle kojarzony jest z rolami czarnych charakterów, dobrze odnajduje się także w komediowych klimatach. Jednak prawdziwą miłością artysty jest teatr.

Sławomir Sulej jest absolwentem wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Swoją zawodową aktor na stałe związał z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Współpracował także z teatrami w Jeleniej Górze, Częstochowie czy Legnicy, ale to właśnie łódzka scena jest najbliższa jego sercu.

Podczas czwartkowego spotkania w Sali Widowiskowej PŁ nie zabrakło emisji materiałów wideo, a także pokazu zdjęć, odnoszących się do różnych etapów kariery artysty.

Na koniec, aktor ofiarował swoim fanom prawdziwą gratkę - wygłosił fragment monodramu „Przygody barona Munchausena”, który zgromadzeni na sali goście nagrodzili gromkimi brawami.