Życie Uczelni nr 159

  W gronie innowacyjnych uczelni

2022-02-21
Uczestnicy ECIU University Board
arch. ECIU

Politechnika Łódzka jako jedyna z Polski dołączyła, pod koniec 2021 roku, do elitarnej sieci uczelni europejskich - ECIU - European Consortium of Innovative Universities, tworząc unikatowe partnerstwo z jednym z pierwszych Uniwersytetów Europejskich wybranych przez Komisję Europejską w 2019 r.

Na końcu artykułu znajduje się film o the ECIU European University.

 
  Nagrody Ministra Edukacji i Nauki

2022-02-21
Gala odbyła się online
https://www.youtube.com/watch?v=omNdiR1cibw

Podczas gali z okazji Dnia Nauki Polskiej ogłoszono laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki. Naukowcy i badacze zostali wyróżnieni za zasługi w pięciu kategoriach: znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. Minister przyznał 103 nagrody, w tym 86 indywidualnych i 17 zespołowych. 

  Finansowe wsparcie z MEiN

2022-02-17
Rektor prof. Krzysztof Jóźwik z dyplomem i czekiem oraz minister Przemysław Czarnek i wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński
Jacek Szabela

Minister edukacji i nauki przekazał na ręce rektora symboliczny czek o wartości 10,5 mln zł na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz badawczego.

 
  Druk 3D dla chorych dzieci

2022-02-11
Uchwyty trzymają rurkę prowadzącą powietrze do płuc pacjenta
Mateusz Błażejewski

Druk 3D w opiece nad pacjentem Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA? Brzmi to bardzo poważnie, ale na Wydziale Mechanicznym techniką druku 3D wykonano elementy potrzebne dla wykorzystywanego na co dzień sprzętu medycznego, niezbędnego w opiece nad pacjentem.

 
  Inspirująca instalacja artystyczna

2022-02-09
Instalacja site-specific została wprowadzone na ocalałą ścianę domu rodzinnego Weroniki Wrzosek
Weronika Wrzosek

W konkursie dla młodych twórców sztuki „Inspiracje” sukces odniosła studentka Politechniki Łódzkiej, zdobywając pierwszą nagrodę „Złotą Paletę 2021”. Weronika Wrzosek jest na studiach magisterskich na wzornictwie na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.